Słowenia

1 DZIEŃ - wyjazd w godzinach rannych z Polski. Przejazd do Słowenii przez Czechy i Austrię.

2 DZIEŃ - Przejazd do Austrii. Wizyta w Graz, drugim co do wielkości mieście Austrii (lista UNESCO). Spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami, wokół których znajdują się zabytkowe kamienice, katedra wraz z przyległym mauzoleum cesarza Fryderyka II, a także usytuowaną pośrodku rzeki Mur sztuczną wyspę z kawiarnią i małym amfiteatrem. Przejazd do miejscowości Ptuj - wąskie średniowieczne uliczki świetnie zachowanego Starego Miasta, z Wieżą Miejską, przed którą stoi pomnik Orfeusza oraz Klasztor Dominikanów z rokokową fasadą i gotyckimi krużgankami. Na wzgórzu ponad miastem góruje wspaniały zamek. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Bled. Zwiedzanie zamku Bled, zbudowanego malowniczo na urwistej skale oraz rejs na wyspę znajdującą się na środku jeziora, 2 godzinny pobyt w basenach termalnych, /dla chętnych płatne indywidualnie/. Następnie przejazd do Bohinj, Chwila wytchnienia we wspaniałej scenerii jeziora, w którego tafli malowniczo odbijają się alpejskie szczyty. Powrót do Ljubljany. po południu krótkie zwiedzanie Lubliany: Placu Preserena, Kościoła Zwiastowania, Mostu Potrójnego, Kolumnady Plecznika, Katedry św. Mikołaja, Ratusza, Mostu Szewskiego, Zamku Lubljańskiego. Obiadokolacja i nocleg

4 DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do PREDJAMY i zwiedzanie słynnego zamku i Jaskini Postojna - jedna z największych i najbardziej okazałych form krasowych w Europie. Po południu powrót do stolicy, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do miasteczka Skofija Loka - jednego z najlepiej i najpiękniej zachowanych średniowiecznych miast w Słowenii - spichlerz, stary Ratusz Miejski z XVI w., barokowy Kościół Kapucynów. Następnie po drodze zwiedzanie XIII-wieczny kościół św. Trójcy w Hrastovlje, z przepięknymi freskami z 1490 Przejazd do Planicy, gdzie odbywa się zakończenie sezonu skoków narciarskich (oglądanie skoczni z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ – Poi śniadaniu przejazd do Kopru. spacer po Starym Mieście; kolumna św. Justyny, pałac Totto, główny plac miasta Titov Trg, gdzie w gotycko - renesansowych budowlach widać wpływy weneckie, następnie przejazd do Piranu. Spacer po Starówce (Plac Tartiniego), Ratusz, kościoły św. Jerzego i św. Piotra. Wizyta w miejscowości Portoroz. Zwiedzanie miasteczka. krótkie plażowanie. Powrót na obiadokolację, nocleg na wybrzeżu

7 DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na plażowanie i wypoczynek w hotelu i na plaży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Mariboru. W podziemiach miejskiego zamku mieści się tu największa w Europie piwnica winna (7 mln litrów wina). Spacer po Starówce (kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, mnóstwem sklepików oraz kawiarni przy rzecznej promenadzie. W drodze powrotnej wieczorny przejazd przez Wiedeń ze spacerem w centrum miasta.

9 DZIEŃ -powrót do Polski

  • Świadczenia zawarte w cenie
  • przejazd komfortowym autokarem, /barek, WC, klimatyzacja, DVD/, który pozostaje na miejscu do dyspozycji uczestników,
  • 6 noclegów w hotelu, w tym 4 w Ljubljanie i 2 na wybrzeżu,
  •  wyżywienie - 6 śniadań i 6 obiadokolacji, 
  • wstępy do zwiedzanych atrakcji tj. zamek Bled, rejs statkiem na wysepkę jeziora Bled, zamek i Jaskinia Postojna, Baseny termalne w okolicach Bled, zamek w Ljubljanie, 
  • ubezpieczenie Warta Travel lub Axa S.A, o
  • pieka i informacja turystyczna pilota - przedstawiciela biura,

Mały kraj i jak mówią sami Słoweńcy w samym sercu Europy. Urokliwe miasteczka, góry i dostęp do morza Adriatyckiego.